OSTATNIE GRANICE XI przegląd kina europejskiego i …

OSTATNIE GRANICE XI przegląd kina europejskiego i …

Termin: 29.08 – 01.09. 2016 r. godz. 20:30 miejsce kino „Polonez”

Temat przewodni:  FILMOWE POLONICA

XI edycja „OSTATNICH GRANIC- przeglądu kina europejskiego i … przebiega w tym roku pod hasłem „FILMOWE POLONICA”. Takiego tematu jeszcze nie było. Dlatego mamy nadzieję, że powstanie po nich  sporo wypowiedzi. Ogłaszamy więc tradycyjny konkurs na najlepszą recenzję z wybranego filmu (filmów) z prezentowanego przeglądu- najlepiej drogą mailową na adres [email protected] lub osobiście  najpóźniej do 16 września 2016 r., a wyniki ogłoszone zostaną 20 września przed seansem  w ramach DKF „Eroica” w godzinach wieczornych.  Prosimy o podanie imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego.

Nagrodami będą darmowe karnety DKF „Eroica” na 30 wybranych seansów w sezonie 2016-2017 (do czerwca włącznie). Czy Ciebie to zachęci ?

Program:

Cena biletu na każdy seans: 10 zł

29.08.2016 poniedziałek godz. 20:30
ŻYCIE WEDŁUG NINO
reż. S. van Dusseldorp, prod. Holandia 2014, czas 81′,
Nino ma wspaniałą rodzinę, dobre relacje z rodzicami i starszym bratem. Całe jego życie zmienia się, gdy mama ginie w wypadku. Bohaterowie nie mogą się z tym pogodzić. Zagubiony tata, zbuntowany starszy brat, pustka po nagłym odejściu mamy – każdy z nich zamyka się w swoim świecie i nie potrafią już razem spędzać czasu. Pewnego dnia Nino odkrywa dar rozmowy ze zwierzętami. Jego królik staje się powiernikiem największych sekretów. Czy rodzinie uda się pogodzić z nową rzeczywistością i odnaleźć wspólny język?
Nagrody:
Złoty Kwiat Paproci – Nagroda Jury na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci 2015

ZOBACZ ZWIASTUN ­ ­


30.08.2016 wtorek godz. 20:30
MODELKA
reż. Mads Matthiesen, Martin Zandvliet, prod. Dania, Polska, czas 105′,
Marzeniem Emmy jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje swoją szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody – Paryża, gdzie poznaje pochodzącą z Polski Zofię (Charlotte Tomaszewska). Nowa przyjaciółka wprowadza ją w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez. Emma bardzo szybko zaczyna odnosić sukcesy, nie wiedząc jeszcze, że ekskluzywny styl życia ma swoją cenę. Na jednej z sesji zdjęciowych poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa – Shane’a (Ed Skrein). Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce jednak ich relacja zacznie przybierać charakter niebezpiecznej obsesji. Emma szybko przekona się jak wygląda prawdziwe oblicze branży modelingu. Jeżeli chce zrobić karierę, musi porzucić dawne życie i być gotowa na wszystko

ZOBACZ ZWIASTUN ­ ­


31.08.2016 środa godz. 20:30
DIFRET
reż. Zeresenay Mehari, prod. USA, Etiopia, czas 99′
Akcja filmu rozgrywa się w Etiopii i opowiada historię porwanych i zmuszanych do małżeństwa kobiet. 14-letnia Meaza Ashenafi z niewielkiej etiopskiej wioski zostaje napadnięta przez kilku mężczyzn w drodze do domu ze szkoły. Odważna Hirut chwyta za strzelbę raniąc przy tym jednego z napastników. Zostaje aresztowana. Z pomocą przychodzi jej prawniczka Meaza Ashenafi, która nie obawia się konsekwencji opowiedzenia się po stronie władzy cywilnej i zanegowania prawa zwyczajowego.

 

ZOBACZ ZWIASTUN ­ ­


01. 09.2016 czwartek godz. 20:30
ZNAM KOGOŚ, KTO CIĘ SZUKA
reż. Julia Kowalski, prod. Francja, Polska, czas 80 ’,
„Znam kogoś, kto cię szuka” to pełnometrażowy debiut pochodzącej z Polski, ale wychowanej we Francji Julii Kowalski.
Główna bohaterka „Znam kogoś, kto cię szuka” to mieszkająca w małym miasteczku gdzieś we Francji nastoletnia Rose (Liv Henneguier). Tak jak reżyserka ma polskie korzenie, a jej ojciec osiągnął imigrancki sukces i teraz sam zatrudnia robotników z Polski. Do domu Rose trafia Józef (Andrzej Chyra), robotnik z Międzylesia, który ma zrobić remont. Mężczyzna 15 lat temu porzucił syna Romana (Yoann Zimmer), a teraz chciałby poznać chłopaka. Rose i Roman chodzą do jednej szkoły, a przybycie Józefa jest katalizatorem, dzięki któremu się poznają.

 

 

ZOBACZ ZWIASTUN ­ ­


Zrealizowano przy współudziale finansowym Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych sieć-kin-lokalnych-i-studyjnych

Pomysł i realizacja:

Krystyna Piotrowicz

 

 

 3,483 total views,  1 views today