3.TOSIEK mały Festiwal Filmów Polskich wrzesień / październik 2014r.

Mały Festiwal Filmów Polskich „Tosiek” poświęcony pamięci Antoniego Nurzyńskiego, pochodzącego ze Skierniewic,polskiego operatora filmowego.

Wrzesień / październik 2014r.tosiek


WALKOWER | 23.09.2014 godz. 1930  reż. Jerzy Skolimowski, gość honorowy Jacek Nurzyński, słowo wstępne – Darek Foks   zobacz fotogalerie 

Uwaga: Pierwsza w Polsce projekcja cyfrowa, z odczytaniem notatki o Tośku Nurzyńskim napisanej specjalnie dla nas przez Jerzego Skolimowskiego!
Dla DKF EROICA w Skierniewicach

Jerzy Skolimowski o Tośku Nurzyńskim i „Walkowerze”

Zabierając się do pracy nad „Walkowerem” byłem zafascynowany robieniem maksymalnie długich ujęć kamerą w nieustannym ruchu.

Antoni Nurzyński okazał się być wspaniałym partnerem dla tego przedsięwzięcia.

Zaczęliśmy od tego, że obaj wybieraliśmy z magazynów Wytwórni pudełka negatywów o najdłuższym metrażu. Przeciętnie w pudełku znajduje się około 320 metrów taśmy, ale dla nas ważny był każdy dodatkowy metr. Przewalając pudła w magazynie znajdowaliśmy „mutanty” nawet po 320 metrów, czyli pozwalające na ujęcie 11 minutowe. Zobaczycie Państwo takie w naszym filmie!

A ile musieliśmy się natłumaczyć przed władzami kinematografii z raportów dziennych o wykonywaniu danego dnia JEDNEGO ujęcia. Cóż z tego, że ponad 10-cio minutowego- dla urzędników liczyła się wyłącznie ilość ustawień kamery a nie nasze awangardowe poczynania jak przesiadanie się w tym samym ujęciu z kamerą w ręku z wózka na inny wózek lub samochód i zawsze ruchu.

Ale z Tośkiem łączyła nas ta sama pasja i rezultaty zobaczycie Państwo na ekranie.

Zobaczycie tez samego Tośka. W jednej z ostatnich scen filmu wręcza mi na ringu nagrodę dla najlepszego zawodnika. Sam wybrał sobie kostium- zbyt długą marynarkę- taki był Tosiek: zawsze z poczuciem humoru.

Pozdrawiam Państwa, Jerzy Skolimowski

Warszawa, 12 września 2014 r.


 EFEKT DOMINA | 23.09.2014 (po “Walkowerze” )  – pokaz premierowy


 BOBRY | 30.09.2014 godz. 1930  – pokaz premierowy debiutu Huberta Gotkowskiego plus spotkanie z twórcą


 IMAGINE  | 07.10.2014 godz. 1930 – po filmie spotkanie z reżyserem Andrzejem Jakimowskim – poprowadzi Grzegorz Pieńkowski   zobacz fotogalerie


MAŁE STŁUCZKI | 14.07.2014 godz. 1930  – pokaz premierowy, spotkanie z twórcami Aleksandrą Gowin i Ireneuszem Grzybem


 BYŁ JAZZ  | 21.10.2014 godz. 1930 pokaz specjalny z udziałem reżysera Feliksa Falka, spotkanie poprowadzi Janusz Wróblewski “Polityka”  zobacz fotogalerie


SEKSMISJA  | 28.10.2014 godz. 1930  – pokaz specjalny z udziałem Artura Majera – autora książki  “Kino Machulskiego” (wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną)

Uwaga: Pierwsza w Polsce projekcja cyfrowa !


 

 

 

 

pisfzrealizowano przy wsparciu PISF


   REPERTUAR DO POBRANIA     pobierz


 

 5,269 total views,  1 views today

Dodaj komentarz