V. eFeF URODZINY MISTRZA. inspiracje…

 

Najbliższa, 5. edycja festiwalu „eFeF URODZINY MISTRZA. inspiracje…”urodziny-mistrza-konkurs

już w dniach 17-18 stycznia 2014 r.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursach !!

zobacz zdjęcia i film z imprezy

Facebook_logo

PROGRAM – V SKIERNIEWICKIE eFeF URODZINY MISTRZA. Inspiracje…

 

17 stycznia 2014 roku / piątek

 

Miejski Ośrodek Kultury
Kinoteatr POLONEZ, Wita Stwosza 2/4
g. 17:00 – duża sala
„Buty”, „Między nami…”, „Mirror, Mirage, deja vu…” – premiera Wieczór Tańca Współczesnego Akademii Tańca 4-20

 

Miejski Ośrodek Kultury
Art de Grand / Piwnica u Artystów,   Reymonta 33
g. 19:00
Człowiek – portret chwili”
Wernisaż wystawy fotograficznej oraz rozstrzygnięcie konkursu

 

Little White Lies – koncert
“La Strada”, reż. Federico Fellini – projekcja „w tle”

 

18 stycznia 2014 roku / sobota

 

Miejski Ośrodek Kultury
Kinoteatr POLONEZ, Wita Stwosza 2/4
                                                     g.17:30 – mała sala
Marian Opania – gość specjalny – recital oraz spotkanie autorskie

 

g.18:30 – hol
„Bir–Kam” człowiek Birmy i Kambodży w obiektywie Marleny Wojnicz – wernisaż wystawy fotograficznej

 

Kuchnia włoska – pokaz kulinarny

 

g.19:00 – mała sala
„Krótki metraż” – konkurs filmowy

 

„Mały eF” / „Duży eF” – wręczenie nagród 

 

g.20:30 – duża sala
LEMON – koncert biletowany LemON band 2

 

 

 

 

 

 

 


Wielkimi Krokami zbliża się V EfEf Urodziny Mistrza Inspiracje.

Już po raz piąty w Skierniewicach odbędzie się festiwal poświęcony pamięci fenomenalnego Federico Felliniego – człowieka o niezwykłej osobowości i wielu pasjach – reżysera, malarza, muzyka i pisarza. Podczas dwóch dni trwania imprezy będziemy mogli zanurzyć się w fascynujący świat muzyki, fotografii, tańca i filmu oraz spotkać się ze znanymi artystami. A wszystko dzięki inspiracji twórczością wielkiego mistrza.

Przypomnijmy, że festiwal „eFeF URODZINY MISTRZA. Inspiracje…” powstał z inicjatywy wywodzącego się ze Skierniewic reżysera i aktora Lecha Mackiewicza oraz kilku osób chcących stworzyć coś, co dalekie jest od komercjalizmu, banału i kultury masowej. Dzięki temu powstało dzieło, które na stałe wpisało się w skierniewicki kalendarz prestiżowych wydarzeń kulturalnych i jest obowiązkowym punktem każdego miłośnika sztuki.

W tym roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby kolejna odsłona festiwalu była jeszcze lepsza niż te poprzednie. Wszystko rozpocznie się już 17 stycznia, kiedy to nie lada gratka czeka na wszystkich wielbicieli tańca. W Miejskim Ośrodku Kultury swój premierowy pokaz zaprezentuje seniorska grupa z Akademii Tańca 4-20. Dalsza część programu, tym razem muzyczna odbędzie się w Piwnicy u Artystów, gdzie nie zabraknie muzyki w wykonaniu White Litte Wise. Po koncercie będzie można oddać się w wir sztuki, podziwiając wystawę pt.: „Człowiek – portret chwili”. Warto dodać, że konkurs ten został zorganizowany po raz pierwszy. Wciąż można się do niego zgłaszać. Termin nadsyłania prac upływa jednak już we wtorek, 7 stycznie 2014 roku. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie pokaz filmu Federico Felliniego „La Strada”.

Drugi dzień festiwalu rozpoczniemy ponownie od fotografii. Tym razem tej w ujęciu Marleny Wojnicz, która poprzez obraz przekaże nam kwintesencję podróży po Kambodży. Następnie odbędzie się pokaz kulinarny, podczas którego królować będzie kuchnia włoska. Gdy już rozbudzimy swoje apetyty, przyjdzie czas na pierwszą z gwiazd. Na skierniewickiej scenie w swoim mini recitalu zaprezentuje się bowiem polski aktor teatralny, filmowy i artysta kabaretowy – Marian Opania. Urodziny Mistrza to również nagrody małego i dużego eF- a, które tradycyjnie przyzna specjalna komisja. Ostatnim akordem skierniewickiego festiwalu będzie występ niekwestionowanych gwiazd muzyki pop-rock minionego roku, zwycięzców popularnego programu Must Be The Music – zespołu LemON.

 • 1. KONKURS FILMOWY

 

 

V SKIERNIEWICKIE
eFeF
URODZINY MISTRZA
INSPIRACJE…
18 STYCZNIA 2014r.

 

 • REGULAMIN FESTIWALU ORAZ KONKURSU

 

1. V Skierniewickie eFeF Urodziny Mistrza INSPIRACJE…, zwane później Festiwalem, organizowane są w dniu 18 stycznia 2014r.

2. Festiwal odbywa się w gmachu Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK), 96-100 Skierniewice, ul. Wita Stwosza 2/4.

3. Organizatorem Festiwalu są Urząd Miasta Skierniewice, 96-100 Skierniewice, Rynek 1 oraz Miejski Ośrodek Kultury (MOK), 96-100 Skierniewice, ul. Wita Stwosza 2/4.

 • 4. Pracami związanymi z przygotowaniem i przebiegiem Festiwalu kierują: 
 • Beata Jabłońska – I zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice
 • Anna Wolińska – Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta
 • Monika Kotowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach

5. Celem Festiwalu jest:

a. propagowanie aktywności kulturalnej i artystycznej lokalnych twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych

b. prezentacja materiałów z zakresu działalności szeroko pojętej kultury twórczej

c. ożywienie zainteresowania różnymi gatunkami twórczości kulturalnej, które posiadają znaczącą rangę artystyczną.

d. twórcza konfrontacja lokalnej, krajowej oraz światowej aktywności kulturalnej i artystycznej

6. W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs filmowy „Bardzo krótki metraż” dla twórców nieprofesjonalnych oceniany przez Jury.

 • 7. W ramach Festiwalu zostaną przyznane następujące nagrody: 
 • „Mały eF” – przyznany w dwóch kategoriach omówionych w punkcie 8 regulaminu
 • „Duży eF” – przyznany w dziedzinie twórczości artystycznej

8. W konkursie filmów zrealizowanych przez twórców nieprofesjonalnych przyznane zostaną następujące nagrody: 

 • „Mały eF” oraz 1 000 zł – dla najlepszego filmu
 • „Mały eF” oraz 500 zł – za szczególne walory artystyczne

9. Jury ma prawo dokonać zmian w rozdziale niektórych nagród oraz przyznać Wyróżnienia.

10. Organizatorzy Festiwalu zastrzegają sobie także prawo przyznania Nagród pozaregulaminowych w tym także Nagrody Publiczności wyłonionej w głosowaniu widzów.

11. Przedmiotem tematu w konkursie filmowym „Mały eF” Festiwalu jest „Portret chwili” (słowo, osoba, obraz,…).

12. Do konkursu należy zgłaszać filmy autorskie, w dowolnej technice (fabuła, animacja w tym rysunek, wycinanka, plastelina, kukiełka, animacja komputerowa zrealizowane przy użyciu kamery, telefonu komórkowego itd.). Można zgłosić również film kombinowany: fabuła w połączeniu z animacją. Za film autorski organizatorzy uznają pracę, w której reżyser filmu jest także autorem co najmniej drugiego działania twórczego (scenariusz, scenografia, animacja, muzyka, zdjęcia, itp.).

13. Biuro Festiwalowe przyjmuje zgłoszenia filmów od dnia 16 grudnia 2013r. do dnia 7 stycznia 2014r. W tym terminie należy nadesłać pocztą lub faksem na adres Urzędu czytelnie wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia filmu, płytę DVD z filmem do selekcji oraz materiały promocyjne filmu (przynajmniej jeden fotos w formacie *.jpg nagrany na oddzielną płytę lub przesłany drogą elektroniczną na adres e-mail [email protected] oraz p.mac[email protected]). Kopie selekcyjne nie będą zwracane.

14. Kwalifikacji do konkursu dokona Komisja Selekcyjna. Zgłaszający film zostaną poinformowani o dopuszczeniu filmu do konkursu do dnia 15 stycznia 2014r. pocztą elektroniczną. Wyniki selekcji zostaną także zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Skierniewic www.skierniewice.eu

15. Twórca zgłaszający film zobowiązany jest: podać jego tytuł, rok produkcji, czas trwania, krótki opis treści filmu, w przypadku filmów wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – nazwę i dokładny adres szkoły oraz swoje nazwisko, adres korespondencyjny, adres mailowy i numer telefonu kontaktowego.

16. Regulamin przewiduje ograniczenie czasu trwania każdego zakwalifikowanego filmu konkursowego do 5 minut maksymalnie włącznie z napisami końcowymi.

17. Film powinien posiadać napisy początkowe i/lub końcowe, zawierające tytuł, nazwiska autorów i rok produkcji.

18. Zgłoszenie filmu do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publiczne projekcje filmu w ramach Festiwalu a w przypadku otrzymania jednej z nagród również na uczestnictwo filmu w retrospektywach filmów nagrodzonych, które będą miały miejsce po zakończeniu Festiwalu.

19. Imprezie towarzyszyć będą projekcje wybitnych dzieł twórców filmowych, wystawy, koncerty i inne.

20. Festiwal, podczas którego będzie miało miejsce wręczenie nagród oraz pokaz filmów nagrodzonych odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach 18 stycznia 2014 roku. Szczegóły projekcji festiwalowych zostaną podane w materiałach promocyjnych Festiwalu oraz na stronie www.skierniewice.eu

21. Wszelkie informacje dotyczące Festiwalu można uzyskać w Urzędzie Miasta Skierniewice (/46/ 834 51 91) oraz w Miejskim Ośrodku Kultury (/46/ 833 24 12, 833 44 89) w godz. 08:00 – 16:00 z wyjątkiem sobót i niedziel. Regulamin konkursu i informacje dotyczące programu Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.skierniewice.eu lub pisząc na adres [email protected] lub [email protected]

 • 22. Organizatorem Festiwalu są: 
 • Urząd Miasta Skierniewice
 • Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach

 

 • 2. KONKURS FOTOGRAFICZNY

V SKIERNIEWICKIE

eFeF 

URODZINY MISTRZA 

INSPIRACJE…

17-18 STYCZNIA 2014

Regulamin konkursu fotograficznego
1.  Konkurs skierowany jest do osób, dla których fotografia jest formą estetycznego wyrazu. Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Skierniewice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach.

2. Tematem zdjęć jest „Człowiek – portret chwili”.

3. Każdy uczestnik konkursu może przesłać od 1 do 3 prac.

4. Zdjęcia należy dostarczyć w formie papierowej i elektronicznej. Zdjęcia papierowe powinny mieć format przynajmniej 30×40 cm, natomiast zdjęcia elektroniczne w formacie jpg należy dostarczyć w rozdzielczość 300 dpi do formatu 21×30 cm.

5. Zdjęcia nie mogą być fotomontażem. Dopuszczalna jest modyfikacja kolorystyki, kontrastu, jasności zdjęcia.

6. Zdjęcia należy dostarczyć do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Reymonta 33, 96-100 Skierniewice  w terminie od 16 grudnia 2013 r. do 7 stycznia 2014r.

7.  W treści zgłoszenia należy zamieścić imię i nazwisko autora, tytuł fotografii, datę urodzenia, adres i telefon kontaktowy. Dane teleadresowe zostaną wykorzystane wyłącznie do kontaktu z uczestnikami konkursu.

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas wernisażu wystawy, które zaplanowane jest na 17 stycznia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach.

9. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 500 zł – I nagroda, 300 zł – II nagroda i 200 zł – III nagroda.

10. Miasto Skierniewice oraz Miejski Ośrodek Kultury zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego prezentowania prac na swojej stronie internetowej i fanpage’u oraz stronach internetowych organizatorów „eFeF URODZINY MISTRZA. Inspiracje…”, a także w materiałach informacyjnych i promocyjnych, na wystawie pokonkursowej, jak również zatrzymania wybranych prac na własność.

 


ORGANIZATOR:

Urząd Miasta Skierniewic
ul. Senatorska 10, 96-100 Skierniewice
tel. /46/ 834 51 91
e-mail: [email protected]


ORGANIZATOR:

Miejski Ośrodek Kultury
ul. Reymonta 33, 96-100 Skierniewice
tel. /46/ 833 24 12
[email protected]


ORGANIZATOR:

BIURO FESTIWALU:
e-mail: [email protected]


 

 

 

 

 1,880 total views,  1 views today