8. SKIERNIEWICKI PLENER FILMOWY w podróży

Miejsce: Bulwar Przyjaźni Polsko-Francuskiej, nad rzeką Łupią, za Kościołem św. Jakuba

Lato kojarzy się z podróżami, więc podczas wakacyjnych seansów nad rzeką zabierzemy Was w niejedną wyprawę. Będzie kultowo i sentymentalnie, przygoda gwarantowana!

Najlepszy zestaw do filmowych plenerowych podróży to: mata, koc albo leżak i… coś na komary 😉

 

 

 

 


8.07.22, godz. 21:30

„Podróż za jeden uśmiech”

Reżyseria: Stanisław Jędryka

Scenariusz:  Adam Bahdaj

Obsada: Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński, Alina Janowska

Gatunek: Film przygodowy, Film dla dzieci (młodzieży)

Produkcja: Polska 1972

Czas trwania: 86’

Dystrybutor: WFDiF

Dwaj kuzyni – Duduś Fąferski i Poldek Wanatowicz – mają tuż po zakończeniu roku szkolnego wyjechać na wakacje nad morze. Ojciec Poldka, który miał ich odwieźć, w ostatniej chwili wyjeżdża służbowo do Gliwic, a „konwojowanie” chłopców powierza niewiele od nich starszej cioci Ani. W tym samym czasie Ani proponuje wspólny wyjazd jej ukochany – sportowiec Franek „Szajba”, grożąc dziewczynie w razie odmowy rozstaniem. W tej sytuacji Poldek decyduje, że pojadą z Dudusiem sami… Duduś, „maminsynek” przyzwyczajony do wygód, nie chce zgodzić się na ten pomysł, nie wyobraża sobie podróży bez miejscówek. Poldek przekonuje go jednak, że Jack London też podróżował bez miejscówek. Na dworcu, gdy okazuje się, że nie mają przeznaczonych na podróż 500 zł, które zostały w domu, decydują się na autostop, choć bez książeczek. Kierowca ciężarówki, który pierwszy przewozi ich „na łebka”, zostaje szybko „nakryty” przez szefa, chłopcy muszą więc salwować się ucieczką. Szybko znajdują inne okazje, dzięki którym oddalają się coraz bardziej od Krakowa. Jedną noc spędzają pod gołym niebem, następnie przyłączają się do wycieczki szkolnej, podróżują w chłodni, w wozie meblowym wiozącym trumny, wreszcie spotykają kobietę, która prosi aby się nią zaopiekowali… Jest ich teraz troje, a droga nad morze jeszcze daleka. Radio podaje komunikaty o zaginięciu dwóch chłopców z Krakowa, ich rysopisy odpowiadają wyglądowi Dudusia i Poldka. Duduś znika, znów się zjawia, później gubi się ciocia Ula – jak nazywają chłopcy swą towarzyszkę podróży – ale wszyscy szczęśliwie docierają nad morze. Chłopcy rzucają się w ramiona stęsknionych i zmartwionych mam, a ciocia Ula, która – jak się okazało – była koleżanką z pracy taty Poldka, spokojnie odchodzi w swoją stronę.


12.08.22, godz. 21:00

„Powrót do przyszłości”

Reżyseria: Robert Zemeckis

Scenariusz: Bob Gale / Robert Zemeckis

Obsada: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover

Gatunek: Komedia / Przygodowy / Sci-Fi

Produkcja: USA 1985

Czas trwania: 116’

Jest rok 1985 – ale nie na długo. Wszystko dlatego, że Marty McFly (Michael J. Fox) niebawem zostanie wystrzelony w przeszłość, do roku 1955, za sprawą napędzanego plutonem 'wehikułu czasu’ DeLorean , którego twórcą jest nieco ekscentryczny geniusz – Doktor Emmet Brown (Christopher Lloyd). W przeszłości sprawy komplikują się, ponieważ aby wrócić do przyszłości Marty musi dopilnować, żeby jego obecnie nastoletni rodzice na pewno się poznali i zakochali w sobie. Jeśli mu się nie uda dojdzie do druzgocącej w skutkach reakcji łańcuchowej, która zachwieje dotychczasowym porządkiem i spowoduje, że przyszłość Marty’ego wyparuje, a on sam zostanie uwięziony w przeszłości na zawsze.


 Przed seansami odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych powstałych w trakcie warsztatów animacji poklatkowej „Wydobyć z ciemności”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu „Rozgrzewamy Polskie Serca” z okazji Roku Ignacego Łukasiewicza.

 W przypadku niesprzyjających warunków seans zostanie przeniesiony do Sali koncertowej w budynku CKiS, ul. Reymonta 33.

Sponsorzy:

• Ekoplan Wiktoria i Andrzej Puchalscy

• Akademia Rainbow Tours

Współpraca:

• Studio Animacji STOPKLATKA

• Muzeum Historyczne Skierniewic im. Jana Olszewskiego

Patron medialny:

• ITS Dziennik Łódzki

 1,081 total views,  1 views today