ALOJZY | 15 litopada 20:00

KUP BILET   

ALOJZY

Org. tytuł    Aloys
Produkcja   Francja, Szwajcaria
Gatunek   Dramat
Reżyseria   Tobias Nölle
Dystrybutor   Solopan
Premiera   18 listopada 2016 (Polska) 13 lutego 2016 (świat) 
Opis   Alojzy Adorn jest prywatnym detektywem, człowiekiem na pierwszy rzut oka niepozornym, nierzucającym się w oczy. Obserwuje życie z bezpiecznej odległości

zwiastun
YouTube Preview Image

 •   Georg Friedrich   Aloys Adorn    
    Tilde von Overbeck   Vera    
    Kamil Krejcí   Pan Schoch    
    Yufei Li   Yen Lee    
    Koi Lee   Pan Lee    
    Sebastian Krähenbühl   Dozorca    
    Karl Friedrich   Ojciec Aloysa    
    Peter Zumstein   Właściciel zakładu pogrzebowego
 •   Tobias Nölle   reżyser    
    Tobias Nölle   scenariusz    
    Simon Guy Fässler   zdjęcia    
    Tobias Nölle   montaż
 • Alojzy Adorn jest prywatnym detektywem, człowiekiem na pierwszy rzut oka niepozornym, nierzucającym się w oczy. Obserwuje życie z bezpiecznej odległości, wszystko nagrywając kamerą 24 godziny na dobę. Kiedy umiera jego ojciec, Alojzy zostaje sam, a jego bezpieczne do tej pory życie zaczyna się rozpadać na kawałki. Po nocy ciężkiego picia, budzi się w autobusie i odkrywa, że jego aparat fotograficzny oraz  cenne taśmy wideo zostały skradzione.

  800x500_oeocms

  Wkrótce po tym zdarzeniu pojawia się tajemnicza kobieta, która zaczyna go szantażować. Oferuje mu zwrot skradzionych taśm pod warunkiem, że przyłączy się do niej grając w japońską grę pt. „telefoniczna wędrówka“, używając do tego tylko swojej wyobraźni jako jedynego połączenia. Detektyw wciąga się w jej grę coraz głębiej, aż zakochuje się w głosie po drugiej stronie słuchawki. Kobieta otwiera przed nim nowy świat.

  Nölle zgrabnie lawiruje pomiędzy dramatem psychologicznym a absurdalnym dowcipem i dynamicznie odwracającymi się rolami bohaterów. „Alojzy” to po części intrygujące stadium samotności i żałoby, a po części film o przełamywaniu ograniczeń i lęków. W filmie odnajdziemy również zaskakujący romans, w którym wydarzyć się może wszystko np. szalona impreza w czerwonych garniturach.

   

 • Film nagrodzony na Festiwalu w Berlinie 2016 nagrodą FIPRESCI, szalony miks filmów Polańskiego, Bodo Koxa i Roya Anderssona

zapowiedzirecenzjezwiastuny

 5,520 total views,  1 views today