ANNETTE | 7 września

CZAS TRWANIA:
2 godz. 19 min.
GODZINA:
19:30

CENA BILETU:
12 zł

[maxbutton id=”12″]

   

[su_expand more_text=”więcej” less_text=”mniej” height=”58″ link_style=”dotted” link_align=”right”]Wstęp oraz dyskusja po filmie – Sebastian Smoliński – absolwent kulturoznawstwa i amerykanistyki w ramach Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Krytyk filmowy i operowy. Publikuje w „Kinie”, „Ekranach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku” i „Więzi”. Współpracuje z Festiwalem Nowe Horyzonty. Współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina, m.in. hiszpańskojęzycznej monografii „La doble vida de Krzysztof Kieślowski” pod redakcją Joanny Bardzińskiej. Laureat XXI edycji Konkursu im. Krzysztofa Mętraka 2017 rok.[/su_expand]

Org. tytuł   ANNETTE
Produkcja   Belgia / Francja / Japonia / Meksyk / Niemcy / Szwajcaria / USA
Gatunek   Dramat / Musical
Reżyseria   Leos Carax
Scenariusz   Russell Mael / Ron Mael
Premiera   20 sierpnia 2021 (Polska)

 

Opis

[su_expand more_text=”więcej” less_text=”mniej” height=”58″ link_style=”dotted” link_align=”right”] Annette” to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Muzykę i piosenki do filmu skomponował zespół Sparks.

„Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film miał swoją światową premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes jako tytuł otwierający francuską imprezę. Leos Carax wyjechał z Cannes z Nagrodą za Najlepszą Reżyserię.[/su_expand]

zwiastun

 

Post Author: Krzysztof Kocemba