CO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ | 6 września godz. 20:00

KUP BILET   

CO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ

Org. tytuł   L’avenir
Produkcja   Francja 2016 | 100 min
Gatunek   Dramat
Reżyseria   Mia Hansen-Løve
Dystrybutor   Aurora Films
Premiera   19 sierpnia 2016 (Polska) 13 lutego 2016 (świat)
Opis   Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia.

 

zwiastun
YouTube Preview Image zdjęcia

 • brak informacji
 • brak informacji
 • Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię, jedna z najzdolniejszych młodych autorek europejskiego kina, Mia Hansen-Løve („Eden”), nakręciła studium psychologiczne kobiety po przejściach. Reżyserka wzorowała tę postać na własnej matce.

  Nathalie naucza filozofii w paryskim liceum. Praca wciąż jest dla niej pasją, ma świetny kontakt ze studentami – obecnymi i byłymi. Prywatnie wiedzie równie szczęśliwą egzystencję. Długoletni związek, dwoje dorosłych dzieci. Jedynie dysfunkcyjna matka przysparza nieco problemów.

  Pewnego dnia mąż nagle informuje Nathalie, że opuszcza ją dla innej kobiety. Wkrótce potem umiera matka bohaterki, a ona sama traci pracę. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? A może właśnie po raz pierwszy od wielu lat poczuje się wolna? Film przedstawia nie tylko poszukiwanie nowych dróg w życiu bohaterki, ale również rozważania, czy filozofia w codziennym życiu jest w ogóle potrzebna?

  Hansen-Løve rolę Nathalie pisała od razu z myślą o Isabelle Huppert. Razem stworzyły unikatowy w kinie portret kobiety-Hioba. Czy tak jak on, mimo że spada na nią plaga nieszczęść, uda jej się przetrwać w wierze w siebie i w ludzi? 

  Mądre, poważne przedsięwzięcie: eksploracja niepewności, jaka może spotkać każdego z nas, w dowolnym wieku, kiedy tylko zaczniemy kwestionować życie, jakie sobie zbudowaliśmy

  Henry Barnes, Guardian

 • NAGRODY I FESTIWALE:
  2016 – Berlinale, Srebrny Niedźwiedź za reżyserię
  2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valenciennes
  2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Stambule

zapowiedzirecenzjezwiastuny

 5,750 total views,  2 views today