MAŁE STŁUCZKI | 14 października 19:30

MAŁE STŁUCZKI 130955830

Czas trwania 78 min
Gatunek dramat, obyczajowy
Reżyseria Ireneusz Grzyb , Aleksandra Gowin
Dystrybutor Alter Ego Pictures Sp. z o.o.
Premiery kinowe   Polska 05 wrzesień 2014
Świat 28 styczeń 2014
Opis „Małe stłuczki” to film o przypadkowych
spotkaniach ludzi i ich konsekwencjach.
Asia i Kasia dzielą nie tylko mieszkanie,
ale prowadzą także wspólną firmę – zajmują
się likwidowaniem starych mieszkań.

 

monitor32zwiastun

YouTube Preview Image

camera32zdjęcia

FESTIWALE

East End Film Festival w Londynie

Rotterdam IFF – sekcja Bright Future (premiera międzynarodowa)

Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie

FEST – New Film New Directors Festival w Espinho

Taipei Film Festival

Festival International du Film de la Rochelle

Guanajuato International Film Festival w Meksyku

Giffoni Film Festival

TWÓRCY

 Ireneusz Grzyb – urodzony w 1977 r. w Łodzi. Reżyser, scenarzysta, montażysta. Absolwent wydziału reżyserii, kierunku montaż w Paostwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jako montażysta współpracował z wieloma reżyserami, zarówno fabularnymi, jak i dokumentalnymi, takimi jak Maria Zbąska, Jacek Petrycki, Paweł Ziemilski, Sylwester Jakimow, Małgorzata Imielska, Wiktoria Szymaoska, Justyna Tafel. Jest autorem montażu wielokrotnie nagradzanych na festiwalach polskich i zagranicznych filmów, m.in. „Rogalik” (Warszawa, Oberhausen, Pekin, Kraków) , „Psubrat” (Warszawa, Gdynia, Cottbus), „Koleżanki” (Gdynia, Warszawa, Koszalin). Jest laureatem m.in. Nagrody im. Stanisława Różewicza Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz nagrody im. Jana Machulskiego.

 Aleksandra Gowin – urodzona w 1986 r. Reżyserka, scenarzystka, montażystka. Absolwentka wydziału reżyserii, kierunku montaż w Paostwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jako montażystka, współpracowała z wielokrotnie nagradzanymi reżyserami, m.in. z Tomaszem Wasilewskim (Płynące Wieżowce – Karlowe Wary, Tribeca; W sypialni – Mannheim Heidelberg) i Grzegorzem Jaroszukiem (Kebeb i horoskop). Jest laureatką Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Janusza Machulskiego oraz Nagrody im. Stanisława Różewicza Koszalioskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Współpraca reżyserska Aleksandry Gowin z Ireneuszem Grzybem zaowocowała powstaniem takich filmów, jak m.in. Stwór czy Druciki – te ostatnie zostały docenione na krajowych festiwalach filmowych oraz były emitowane w paostwowej i komercyjnej telewizji (Canal+). Wspólnie zrealizowali również teledysk promujący zespół Enchanted Hunters – Twin. Teledysk ten był nominowany do Yacha 2013 w dwóch kategoriach: Grand Prix i Zdjęcia. Małe stłuczki są ich pełnometrażowym debiutem.

TWÓRCY O FILMIE

 Ireneusz Grzyb i Aleksandra Gowin: Przystępując do realizacji Małych stłuczek, spróbowaliśmy otworzyd drzwi do pewnego świata i przyglądad mu się przez chwilę. Znaleźliśmy tam ludzi i miejsca, które nas zachwyciły – mamy nadzieję, że zachwycą również widzów. Nasi bohaterowie są tacy jak my i nasi przyjaciele. Opowiadając o nich, chcieliśmy pokazad rzeczy ważne dla nas i bardzo nam bliskie. Co ciekawe, chod to my stworzyliśmy i kontrolowaliśmy świat Małych stłuczek, w trakcie pracy nad filmem to Małe stłuczki zaczęły wpływad na nas. Nasz projekt przyciągnął wielu ludzi, którzy podzielając naszą wrażliwośd, uczynili z niego także swoją opowieśd – wszyscy członkowie ekipy dołożyli coś od siebie do tego świata i historii. Małe stłuczki, chod są dokładnie takie, jak zaplanowaliśmy, jednocześnie ciągle nas zaskakują. Może dlatego, że pozwoliliśmy sobie, pozwolono nam oraz pozwalaliśmy innym na swobodę na mówienie własnym głosem. W ten sposób Małe stłuczki są faktycznie osobistą wypowiedzią ludzi, o których i przez których zostały zrobione. Mogliśmy pozwolid sobie na niekontrolowaną i całkowitą niezależnośd myślenia, a to jestnajważniejszy rodzaj niezależności dla twórcy. Nie mamy ambicji stawad się głosem pokolenia ani niczym w tym rodzaju. Po prostu cieszymy się, że udało nam się zrobid osobisty, intymny film, wypełniony słoocem i muzyką – tak, jak lubimy.

 Agnieszka Dziedzic, Jakub Burakiewicz (Koi Studio): Małe stłuczki to wyjątkowe przedsięwzięcie napędzane energią młodych ludzi. Nasz film narodził się z marzenia o pełnometrażowym debiucie twórców, którzy właśnie stawiali pierwsze kroki w przemyśle filmowym. Wiedzieliśmy, że do osiągnięcia celu potrzebujemy czegoś więcej, niż pieniędzy. Ograniczony budżet nie był dla nas przeszkodą, ale wyzwaniem i motywował nas do poszukiwania nowych, kreatywnych rozwiązao. Wizja filmu coraz bardziej się rozrastała, a członkowie ekipy, wszyscy równie mocno zmotywowani, realizowali ją krok po kroku. Dzięki determinacji twórców udało się nam zrobid bardzo wiele za bardzo niewiele. To mały film oparty na prostej historii, która może przydarzyd się każdemu. Wszyscy jednak wiemy, że nawet mała stłuczka może mied niezwykłą moc.

 MUZYKA

Enchanted Hunters – dream-folk-popowy duet z Trójmiasta, założony przez Gosię Penkallę i Magdę Gajdzicę. W 2012 r. zespół zadebiutował albumem „Peoria”, który zebrał świetne recenzje i umożliwił Enchanted Hunters występy na Offie, Openerze i kilku zagranicznych festiwalach. Od tego czasu dziewczyny zagrały i zaśpiewały na płycie Michała Bieli, założyły elektroniczno-hiphopowy projekt z Etamskim, zrobiły muzykę do „Małych Stłuczek” i wystąpiły na jednej scenie z ich idolką Laetitią Sadier.

 

 

 5,328 total views,  1 views today