OBIECUJĄCY POCZĄTEK | 1 grudnia 19:30

OBIECUJĄCY POCZĄTEK

Un début prometteur

Francja 2015 | 90 min.
GATUNEK: Dramat, Komedia
REŻYSERIA: Emma Luchini
DYSTRYBUTOR: Hagi
PREMIERA 9 października 2015 (Polska) 30 września 2015 (świat)
OPIS: Niespodziewane pojawienie się Mathilde, radosnej i pełnej życia młodej kobiety, wywraca do góry nogami życie trzech mężczyzn.

foundation_play-circle_simple-black_512x512

ZOBACZ ZWIASTUN ­

zwiastun
YouTube Preview Image zdjęcia

 • Manu Payet Manu Payet Martin Vauvel  
  Veerle Baetens Veerle Baetens Mathilde Carmain  
  Zacharie Chasseriaud Zacharie Chasseriaud Gabriel Vauvel  
  Fabrice Luchini Fabrice Luchini Francis Vauvel  
    Jean-Michel Balthazar Pierre  
    Frédéric Scotlande Xavier  
  Émilie Gavois-Kahn Émilie Gavois-Kahn Farmaceutka
 •    Emma Luchini   reżyser
    Emma Luchini   scenariusz  
    Nicolas Rey   scenariusz  
    Vanessa David   scenariusz  
    Jérôme Alméras   zdjęcia  
  Nicola Tescari Nicola Tescari   muzyka  
    Nicolas Rey   materiały do scenariusza (powieść)  
    Benjamin Favreul   montaż
 • „Obiecujący początek” to rozkoszna, bezpretensjonalna, lekka, ale i wzruszająca historia o miłości, wieku, iluzji i oczarowaniu. Ilustruje te momenty w życiu, kiedy pośrodku banalnego zdarzenia, spotkanie pewnej osoby może przemienić się w coś magicznego.

  Martin (Manu Payet), 38-letni pisarz odnoszący sukcesy, a mimo to zbyt rozczarowany, by cieszyć się życiem, wraca do rodzinnego domu, do swojego ojca (Fabrice Luchini) ogrodnika, niepoprawnego romantyka, który próbuje ukryć swoją samotność. Spotyka tam Gabriela, 16-letniego brata, egzaltowanego i idealistycznego, któremu bez wytchnienia będzie próbował obrzydzić miłość. Ale to wszystko do czasu pojawienia się Mathilde (Veerle Beatens), seksownej, rozpromienionej, radosnej i pełnej życia młodej kobiety, która przewróci ich świat do góry nogami. Początkowo odkrywamy dwóch braci, którzy znajdują się w kompletnie przeciwnych momentach swojego życia, zakotwiczonych w realnym świecie, z konkretnymi problemami. Są to dość samotne byty, nawet jeśli funkcjonują w rodzinie lub otoczeniu. Martin zachowuje się, jakby miał co najmniej 100 lat. Jego brat Gabriel żyje w dokładnie odwrotny sposób: ma ochotę wszystko przeżyć i odkryć z zapałem, a przede wszystkim miłość! Dopiero spotkanie z Mathilde przeniesie ich w bardziej oniryczny świat.

  obiecujacy poczatek (3)

 • Nie było łatwo znaleźć Mathilde. Chciałam, żeby to była kobieta nieuchwytna, radosna bez powodu, uciekającą przed miłością i zobowiązaniami. To ona popchnie opowieść w nowym kierunku. Mathilde należy do tych ludzi, którzy trzymają swoje życie w trzech walizkach i są w stanie wyjechać w każdej sekundzie. Tak jak to powiedziała Gabrielowi: „Pewnego dnia zniknę i będziesz smutny…”. Poza tym to musiała być dziewczyna, która sprawia, że wszyscy się z nią zgadzają, jak prawdziwa kobieta, w której wszyscy się mogą zakochać. No i, to nie było zamierzone, ale jej lekki, nieokreślony akcent nadał postaci nutkę tajemniczości, którą uwielbiam.”

zapowiedzirecenzjezwiastuny

 4,011 total views,  1 views today