PEWNEGO RAZU W LISTOPADZIE | 21 listopada

KUP BILET   

PEWNEGO RAZU W LISTOPADZIE

cena biletu    12 zł
godzina    20:00
Org. tytuł    Pewnego razu w listopadzie
Czas    1 godz. 32 min.
Produkcja    Polska
Gatunek    Dramat obyczajowy
Reżyseria    Andrzej Jakimowski
Scenariusz    Andrzej Jakimowski
Premiera    3 listopada 2017 (Polska) 13 października 2017(świat)
Opis  

zwiastun
zdjęcia 

 

 •   Agata Kulesza   Mamusia
   
   
    Grzegorz Palkowski   Mareczek
   
   
    Edward Hogg   Miki    
    Jacek Borusiński   Klucznik    
    Damian Ul   Krzysiu    
    Alina Szewczyk   Ola    
    Elżbieta Nagel   Julia    
    Rafał Marchlewicz   Jaca
 •   Andrzej Jakimowski   reżyser    
    Andrzej Jakimowski   scenariusz    
    Adam Bajerski   zdjęcia    
    Tomasz Gąssowski   muzyka    
    Cezary Grzesiuk   montaż    
    Ewa Jakimowska   scenografia (scenograf)    
  $related.related Aleksandra Staszko   kostiumy    
    Andrzej Jakimowski   produkcja (producent wykonawczy)
 • Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki” – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie”, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Tym razem autor najlepszego debiutu reżyserskiego w Gdyni – „Zmruż oczy” z 2003 roku i docenionego przez publiczność Warszawskiego Festiwalu Filmowego – „Imagine”, do udziale w swoim filmie zaprosił niekwestionowaną gwiazdę polskiego kina – Agatę Kuleszę („Ida”, „Róża”). Aktorce na ekranie towarzyszyć będzie Grzegorz Palkowski, znany m.in. z w obsypanego nagrodami „Rezerwatu” Łukasza Palkowskiego („Bogowie”) a także, m.in.: Jacek Borusiński, Krzysztof Kiersznowski oraz Edward Hogg, czyli niezapomniany Ian z „Imagine”. Wykorzystany w „Pewnego razu w listopadzie” materiał dokumentalny został zrealizowany przez reżysera i operatorów, będących bezpośrednimi świadkami wydarzeń z Święta Niepodległości z dnia 11 listopada 2013 roku. Za zdjęcia do filmu odpowiada Adam Bajerski – autor zdjęć do wszystkich wcześniejszych filmów Jakimowskiego. W sekwencjach walk ulicznych zdjęcia realizował natomiast Tomas Rafa, wybitny reporter specjalizujący się w filmowych relacjach z zamieszek, niekiedy z samej linii frontu np. w Słowiańsku na Ukrainie.

  Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

  Chciałbym, abyśmy na ekranie ujrzeli Warszawę bez filmowego make-up’u. Taką, jaka jest naprawdę. Sceny uliczne z udziałem bohaterów realizowaliśmy w autentycznym tłumie. Zależało mi na realizmie obrazów, niekiedy brutalnych. Moi bohaterowie zetknęli się z podniosłością patriotycznych uczuć w wielkiej skali, jak i z aktami przemocy. Były to prawdziwe zdarzenia, które utrwaliliśmy w dokumentalnych zdjęciach– Andrzej Jakimowski, reżyser.

 • brak informacji

 3,527 total views,  2 views today