POLSKIE GÓWNO | 14 kwietnia 19:30

Polskie gówno

2014, Polska

Czas trwania 93 min
Gatunek musical, parodia
Reżyseria Grzegorz Jankowski
Dystrybutor Next Film
Premiery kinowe   Polska 06 luty 2015
Świat 15 wrzesień 2014
Opis Film „Polskie gówno” (2014, reż. Grzegorz Jankowski),
opowiada historię ambitnego Jerzego Bydgoszcza, który
za sprawą komornika Czesława Skandala, postanawia
reaktywować starą kapelę rock’n’rollową i wyruszyć
w trasę koncertową po całym kraju.

  Spotkanie z Roberemt Brylewskim i reżyserem Grzegorem Jankowskim  

 

Spotkanie poprowadzi Darek Foks

zwiastun
YouTube Preview Imagezdjęcia
 • Tymon Tymański
  Jerzy Bydgoszcz
   
  Grzegorz Halama
  Czesław Skandal
   
  Robert Brylewski
  Stan Gudeyko
   
  Olaf Deriglasoff
  Pułkownik Kalita
   
  Mikołaj Lizut
  Sean Mrówka
   
  Arkadiusz Jakubik
  Dudek Maszczyk
 • Grzegorz Jankowski
  reżyser
   
  Tymon Tymański
  scenariusz
   
  Tomasz Madejski
  zdjęcia
   
  Tymon Tymański
  muzyka
   
  Agnieszka Glińska (II)
  montaż
   
  Dariusz Pietrykowski
  producent
   
  Tymon Tymański
  producent wykonawczy
 • „Polskie Gówno” to pierwsza komedia w tak bezkompromisowy sposób obnażająca kulisy polskiego przemysłu muzycznego. Film wyreżyserowany przez Grzegorza Jankowskiego powstał w oparciu o scenariusz Tymona Tymańskiego, który przez lata kariery muzycznej zdążył poznać ten biznes od podszewki. Dzięki historii zespołu Tranzystory, widzowie dostaną w końcu zaproszenie na backstage, na którym rozgrywają się naprawdę hardcore’owe sceny.

  Wizyta komornika zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. I gdyby Jerzy Bydgoszcz (Tymon Tymański) trafił na urzędnika mniej ekscentrycznego niż Czesław Skandal (Grzegorz Halama), pewnie do dzisiaj spłacałby raty. Ale kiedy komornik proponuje muzykowi wskrzeszenie bandu, nagranie płyty i trasę koncertową, Bydgoszcz od razu zaczyna zbierać starą ekipę. Reszta jest już historią… Sęk w tym, że nie jest to historia rodem z telewizji śniadaniowej.

  Mimo, że perkusista rzadko bywa przytomny, bus zespołu powinien dawno wylądować na szrocie, a fanclub grupy liczy jednego słuchacza, Tranzystory dają radę. Zjeżdżają cały kraj, grając koncerty w dziwnych miejscach i coraz dalej przesuwając granicę ostrej imprezy. Zamiast  blasku jupiterów, czeka na nich smród ciasnych garderób, a miejsce drogiego szampana zajęła ciepła wódka. Tak właśnie wygląda polski przemysł muzyczny od zaplecza. Gdyby jeszcze wąsaty menago angażował się w swoją pracę równie mocno, co w uwodzenie groupies…

  Realizacja projektu trwała 7 lat. Efekty wieloletniej pracy została nagrodzone podczas ostatniego, 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. „Polskie gówno” zostało zaprezentowane w sekcji Inne spojrzenie i otrzymało prestiżową nagrodę publiczności.  – „Polskie Gówno” jest o ludziach pozbawionych łokci, by umiejętnie się rozpychać, którzy w pewnym momencie zaczynają  szaloną podróż w głąb systemu. To  film o przyjaźni , zrobiony przez przyjaciół  – opowiada reżyser, Grzegorz Jankowski.

  gówno1-1024x440

  W pierwszoplanowe role wcieliły się muzyczne legendy polskiej sceny rockowej – Tymon Tymański, Robert Brylewski i Filip Gałązka. Partnerują im m.in. Grzegorz Halama, Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Jan Peszek, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa. W filmie pojawiają się również polscy muzycy i postacie show-biznesu – Krzysztof Skiba,

 • YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

   

 

zapowiedzirecenzje

 

 3,547 total views,  7 views today