POWRÓT | 8 listopada

KUP BILET   

POWRÓT

Org. tytuł   The Daughter
Produkcja   Australia 2015 | 96 min.
Gatunek   Dramat
Reżyseria   Simon Stone
Dystrybutor   Hagi
Premiera   18 marca 2016 (Polska) 4 czerwca 2015 (świat) 
Opis   Historia zagmatwanych losów dwóch rodzin, głęboko skrywanych tajemnic z przeszłości i sekretów, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

zwiastun
YouTube Preview Image
zdjęcia
 •   Geoffrey Rush   Henry    
    Ewen Leslie   Oliver    
    Paul Schneider   Christian    
    Miranda Otto   Charlotte    
    Anna Torv   Anna    
    Odessa Young   Hedvig    
    Sam Neill   Walter    
    Nicholas Hope   Peterson
 •   Simon Stone   reżyser  
    Simon Stone   scenariusz  
    Andrew Commis   zdjęcia  
    Mark Bradshaw   muzyka  
    Henrik Ibsen   materiały do scenariusza (sztuka)  
    Veronika Jenet   montaż  
    Steven Jones-Evans   scenografia (scenograf)  
    Sara Mathers   scenografia (dekorator wnętrz)
 • Lokalna społeczność. Na ślub ojca, miejscowego bogacza (Geoffrey Rush), z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian (Paul Schneider). Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Gdy historia zmierza do wielkiego finału, fakty, które miały na zawsze zostać pogrzebane niespodziewanie wychodzą na jaw. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się być poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi.

  Informacje ogólne:powrot-5

  Simon Stone nigdy wcześniej nie pracował z Geoffreyem Rushem, ale znał go od dłuższego czasu, gdyż wielokrotnie przy innych projektach współpracowali z tymi samymi ludźmi. Rush jest bardzo związany z australijskim teatrem, w którym prężnie działa Stone. Duże zainteresowanie Geoffreya Rusha scenariuszem już na początkowym etapie pracy nad filmem pozwoliło na stworzenie wielu niesamowitych rzeczy.

  Ewen Leslie jest jednym z ulubionych aktorów australijskich Stone’a, który od razu widział go w roli Olivera. Historia w filmie łączy wiele generacji. Jest Odessa Young, reprezentująca najmłodsze pokolenie, z drugiej strony jest Sam Neill i Geoffrey Rush, a pośrodku Ewen Leslie, Paul Schneider i Miranda Otto.

   Znalezienie odpowiednich lokacji było kluczowe  przy realizacji projektu.  Tumut i Batlow – region w którym rozgrywa się spora część filmu jest miejscem opuszczonych fabryk i terenów przeznaczonych do wycinki drzew. To perfekcyjne scenerie, które oddają ascetyczny i surowy charakter wpisując się nie tylko w przestrzeń Australii, ale czyniąc go uniwersalnym.

  Simon Stone: „Zawsze uważałem, że widzowie potrzebują historii, która ich pochłonie i zaangażuje, co pozwoli im w opowiadanej historii odnaleźć fragment swojego życia i życia ludzi z ich bliskiego otoczenia. To pozwala poczuć się mniej samotnym.”

 • brak informacji

zapowiedzirecenzjezwiastuny

 3,089 total views,  3 views today