RODZINA NA SPRZEDAŻ | 20 luty

KUP BILET   

Spotkanie z Małgorzatą Staroń (producentką filmu) oraz Wojciechem Staroniem (autorem zdjęć)

cena biletu    12 zł
godzina    20:00
Org. tytuł    Una especie de familia
Czas    1 godz. 35 min. 
Produkcja    Argentyna, Brazylia, Dania, Francja, Niemcy, Polska
Gatunek    Dramat
Reżyseria    Diego Lerman
Scenariusz    Diego Lerman, María Meira
Premiera     1 grudnia 2017 (Polska) 8 września 2017 (świat) 
Opis  

zwiastun
zdjęcia 

 

 •   Bárbara Lennie   Malena  
    Daniel Aráoz   Dr Costas  
    Claudio Tolcachir   Mariano  
    Yanina Ávila   Marcela  
    Paula Cohen   Dr Pernía
 •   Diego Lerman   reżyser
   
   
    Diego Lerman   scenariusz
   
   
    María Meira   scenariusz
   
   
    Wojciech Staroń   zdjęcia
   
   
    Jose Villalobos   muzyka
   
   
    Alejandro Brodersohn   montaż
   
   
    Marcos Pedroso   scenografia (dyrektor artystyczny)
   
   
    Valentina Bari   kostiumy
   
 • Malena (38) jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z  biednej rodziny w północnej Argentynie.  W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne.  Zastanawia się , do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę, o jakiej marzy?

  Film „Rodzina na sprzedaż”, reż. Diego Lerman, finansowany przez PISF, powstał w koprodukcji: Polska/Argentyna/Brazylia/Francja/Niemcy/Dania.  Autorem zdjęć jest Wojciech Staroń, podobnie jak to było w przypadku wcześniejszego filmu Lermana „Pod ochroną”. „Rodzina na sprzedaż” opowiada o kobiecie pracującej jako lekarka w Buenos Aires. Bohaterka nie może mieć dzieci, z mężem bezskutecznie stara się o potomstwo. W końcu wpadają na pomysł zaadoptowania dziecka z prowincji z północy kraju. Bohaterka jedzie do kobiety, która ma oddać dziecko do adopcji, ale sytuacja się komplikuje. Okazuje się, że nie chodzi o adopcję. Kobieta chce im sprzedać dziecko, a oni mają udawać, że to ich własne. W drodze powrotnej zatrzymuje ich policja, a ponieważ zachowują się dziwnie, dziecko zostaje im odebrane. Nie trafia jednak z powrotem do matki, a do domu dziecka. Od tego momentu rozwój wypadków jest jeszcze bardziej nieoczekiwany, zmieniając życie głównej bohaterki.

 • 8 nominacji dla „Rodziny na sprzedaż”

  „Rodzina na sprzedaż” jest nominowana do Argentyńskich Nagród Filmowych w 8 kategoriach: najlepszy aktor drugoplanowy (Daniel Aráoz), najlepszy scenariusz oryginalny (Diego Lerman i María Meira), debiut aktorski (Yanina Ávila), najlepsze zdjęcia (Wojciech Staroń), najlepszy montaż (Alejandro Brodersohn), najlepsza aktorka (Barbara Lennie), najlepsza reżyseria (Diego Lerman), najlepszy film.

  To już kolejna produkcja z udziałem Wojciecha Staronia, która ma szansę na zdobycie nagród Premios Sur, odpowiednika polskich Orłów. Poprzednio do nagród Argentyńskiej Akademii Filmowej nominowany był film „Pod ochroną” tego samego reżysera, który otrzymał nagrody dla najlepszego filmu, za scenariusz, montaż i reżyserię.400

  Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w pierwszym kwartale 2018 roku.

  Nagroda w San Sebastian
  Film Diego Lermana był pokazywany w Konkursie Głównym w San Sebastian, gdzie zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz autorstwa Diego Lermana i Marii Meiry. Film był także pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w sekcji Contemporary World Cinema.

 

 2,583 total views,  2 views today