SHORT WAVES FESTIVAL – GRAND PRIX TOUR 2015 | 20 marca

20 marca  sala kameralna, MOK ul. Reymonta 33  

start godz. 20:00 – wstęp wolny

Mówiąc krótko, polskie filmy krótkometrażowe znów są na fali! Tym razem rekordowo wielkiej, bo SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR rusza w trasę przez 6 kontynentów. W tym wyjątkowym konkursie o nagrodę polskiej i światowej publiczności walczy 7 tytułów, a wśród nich dokumenty, animacje, teledyski i film fabularny. Jak zwykle gwarantujemy solidną dawkę emocji i spory kłopot z wyborem! Laureata nagrody głównej poznamy 29 marca w Poznaniu, podczas gali zamknięcia SHORT WAVES FESTIVAL 2015. Wszystko w waszych rękach!

facebook.com/festiwalshortwaves

www.shortwaves.pl

 

 

Program:

CZAS TRWANIA (projekcja wszystkich filmów): 95 min
Zestaw konkursowy zawiera 7 filmów (dokumenty, fabuły, animacje, teledyski)


 

NAJWYŻSZY
Katarzyna Gondek
Dokument / 2014 / 20’

Katarzyna Gondek weszła z kamerą między majestat a szlifierkę. Nabożnie przyglądała się historii największego papieża na świecie: 14-metrowego Jana Pawła II z kompozytu. W efekcie z niedowierzaniem oglądamy dokument o wierze, która buduje.


 

FISZ EMADE TWORZYWO – PYŁ
Marek Skrzecz
Teledysk /  2014 / 4’41”

O świętach polskich traktuje już wiele dzieł filmowych i literackich. Marek Skrzecz uzupełnia ten zbiór o teledysk na temat święta przypadającego 52 razy w roku: soboty. „Pył” to historia brawurowego traktorzysty, który potrafi zatańczyć nawet transformację polskiej wsi.


 

NIEBIESKI POKÓJ
Tomasz Śliwiński
Animacja / 2014 / 14’26”

Tomasz Siwiński namalował ból. Na niebiesko, rzekomo kojącym kolorem. Wraz z głównym bohaterem lądujemy zamknięci w pokoju, z którego jest tylko widok, nie ma zaś wyjścia. Nie próbujcie więc wybić ekranu.


 

FRAGMENTY
Aga Woszczyńska
Fabuła / 2014 / 25′

Świat przedstawiony we „Fragmentach” rozpada się powoli. Para bohaterów zaklina rzeczywistość w designerskim lochu na kredyt, tam jednak nie mieszczą się już nawet emocje. Jeśli więc w trakcie filmu poczujemy chłód, to bynajmniej nie dlatego, że na sali wysiadła klimatyzacja.


 

TO BYŁOBY COŚ PIĘKNEGO
Anna Morawiec
Dokument / 2014 / 17′

Pani Aleksandra twardo stąpa po ziemi. Dlatego postanowiła zamieszkać na Marsie. Decyzję podjęła chwilę po tym, kiedy dowiedziała się, jaką przyszłość szykuje dla niej ZUS. W tym inspirującym dokumencie Anna Morawiec przenikliwie bada relacje polskiego systemu emerytalnego i kosmosu.


 

THE DUMPLINGS – TECHNICOLOR YAWN
Arek Nowakowski
Teledysk  / 2014 / 2’22”

Na pewno dużo już przeżyłeś, sporo widziałeś, byłeś w wielu miejscach i rozmawiałeś z różnymi ludźmi. Prawda? No to teraz przeżyjesz, zobaczysz i usłyszysz jeszcze więcej. W tym soczystym teledysku brakuje tylko nudy.


 

ŁAŹNIA
Tomek Ducki
Animacja / 2013 / 4’20”

Oto dwie stare kobiety po raz kolejny wchodzą do wody, żeby przepłynąć zwyczajową odległość. Tym razem jednak będzie inaczej, na odwrót. W niezwykłej animacji Tomka Duckiego drugie dno istnieje naprawdę.


 

 
 
YouTube Preview Image
 
 
 

 zapowiedzirecenzje

 

 

 1,788 total views,  3 views today