THE SQUARE | 17 października

KUP BILET   

THE SQUARE

cena biletu   12 zł
godzina   20:00
Org. tytuł   The Square
Czas   The Square
Produkcja   Dania, Francja, Niemcy, Szwecja
Gatunek   Komedia
Reżyseria   Ruben Östlund
Scenariusz   Ruben Östlund
Premiera   15 września 2017 (Polska) 20 maja 2017 (świat)
Opis   Rozwiedziony dyrektor muzeum sztuki nowoczesnej stanie przed wielkim wyzwaniem podczas przygotowań do premiery najnowszej instalacji artystycznej.

 

zwiastun

zdjęcia
 •   Claes Bang   Christian
   
   
    Elisabeth Moss   Anne
   
   
    Dominic West   Julian
   
   
    Terry Notary   Oleg    
    Christopher Læssø   Michael    
    Marina Schiptjenko        
  $related.related Elijandro Edouard        
    Daniel Hallberg  
 •   Ruben Östlund   reżyser    
    Ruben Östlund   scenariusz    
    Fredrik Wenzel   zdjęcia    
    Ruben Östlund   montaż    
    Jacob Secher Schulsinger   montaż    
    Josefin Asberg   scenografia (scenograf)    
    Sofie Krunegård   kostiumy    
    Bradley Thomas   produkcja (producent wykonawczy)
 • „Fantastyczna wyobraźnia! Niesamowicie śmieszny film! Mógłbym go oglądać bez końca.” – Pedro Almodóvar

  Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

  „The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku – a może nawet wszech czasów – szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.

  Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

  „The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.

 • brak informacji

 2,648 total views,  4 views today