VII Skierniewicki Plener Filmowy 2021

Kolejne lato, kolejne filmowe emocje nad rzeką! Tym razem pod znakiem oldschoolowych horrorów!!

Komu niestraszne strachy i ich wielkie oczy, niech weźmie ze sobą matę, koc, czy leżak.

 


 Na początek lata 70-te i spotkanie z legendą!

16 lipca, godz. 21:30

HALLOWEEN

reż. John Carpenter

prod. USA 1978, czas: 92 min.

dystrybucja: Velvet Spoon

Po piętnastu latach od zamordowania swojej siostry w Halloween Michael Myers ucieka ze szpitala dla obłąkanych i powraca do rodzinnego miasteczka, by znowu zabijać. Tym razem ma jednak godnych przeciwników – Doktora Loomisa (Donald Pleasence) i dziewczynę o imieniu Laurie (Jamie Lee Curtis).

Halloween to prawdziwy kamień milowy w historii amerykańskiego horroru. Film Johna Carpentera nie tylko zapewnił twórcy miejsce wśród najpopularniejszych reżyserów gatunku i zrobił z Jamie Lee Curtis gwiazdę, zapoczątkował także nowy podgatunek – slasher.

To tytuł, którego dziś po prostu nie wypada nie znać!

 


20 sierpnia, godz. 21:00

DEMONY

reż. Lamberto Bava

prod. Włochy 1985, czas: 82 min.

dystrybucja: Velvet Spoon

Grupa ludzi zostaje zaproszona na specjalny pokaz z okazji otwarcia nowego kina. W kinie prezentowany jest bardzo przerażający i gwałtowny horror, podczas którego niektórzy widzowie przekształcać się w krwiożercze demony. Reszta musi walczyć o przetrwanie…  „Demony” to największy przebój w karierze Lamberta Bavy – syna legendarnego reżysera Maria Bavy – i prawdopodobnie jedyny naprawdę udany młodzieżowy horror w historii włoskiej kinematografii. To krwawa, zabawna i pomysłowa horrorowa przejażdżka, w której równie ważna jak groza jest miłość do kina.


Sponsorzy:

• Ekoplan

• Akademia Rainbow Tours

 859 total views,  2 views today