WĘDRÓWKA NA ZACHÓD | 9 czerwca 19:30

Przed filmem zobaczymy:

TU JEST KINO! Polska 2015, czas 33 min. fabularyzowany dokument o kinach lokalnych w województwie Łódzkim, w tym o Skierniewicach.  zobacz zwiastun

Gość specjalny Barbara Fronczkowska Urząd Marszałkowski, Łódź

 

Wędrówka na Zachód

(Xi you)

2014, Francja, Tajwan 

Czas trwania 56 min
Gatunek dramat
Reżyseria Tsai Ming-liang
Dystrybutor Gutek Film
Premiery kinowe   Polska 24 kwiecień 2015
Świat 09 luty 2014
Opis Film „Wędrówka na Zachód” w reżyserii nagrodzonego
Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming-Lianga to głębokie,
duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie
dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją
w wiecznym pośpiechu.

zwiastun
YouTube Preview Imagezdjęcia
 • Kang-sheng Lee
  Mnich
   
  Denis Lavant
  Smok
 • Tsai Ming-liang
  reżyser
   
  Tsai Ming-liang
  scenariusz
   
  Antoine Heberle
  zdjęcia
 • Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które – czymś zaintrygowane – zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

  „Wędrówka na Zachód” w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. „Wędrówka na Zachód” to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.wędrówka na zachód (9)

 • YouTube Preview Image

zobacz również
zapowiedzirecenzje zwiastuny

 

 2,816 total views,  1 views today